Jdi na obsah Jdi na menu
 


BATIKA z Atelieru Ulita

.

Batika Markéta Vydrová AtelierUlita

Kromě mé hlavní profese: ilustrace dětských knih bývala mou velkou vášní i originální ruční batika a malba na textil. Vedle ilustrace jsem se batikou zabývala hodně let a snažila jsem se, aby výsledky mé práce byly trochu jiné než to, co můžete běžně kdekoli vidět.

Batika Markéta Vydrová AtelierUlitaHlavní myšlenkou, provázející každý nový kus byla neotřelost, jedinečnost, originalita. Nikdy jsem nevytvářela dvakrát stejný design, ačkoli ani v batice by to nebyl problém. Není pravda, že nelze nabatikovat dva kusy stejně, nebo přinejmenším velmi podobně tak, aby stejně působily.

Pokud skutečně víte, jak na to:-). Jenže takových velmi podobných triček je spousta a já jsem k té spoustě nechtěla přispívat.

Pokud tedy SKUTEČNĚ víte jak na to, nic vám nebrání nabatikovat oděv tak, aby výsledek nebyl dílem náhody. Batika Markéta Vydrová AtelierUlita

Mé postupy jsou přesně promyšlené a každý vzor do detailu vznikl předem v mé hlavě, řadu postupů jsem měla úplně nových, vlastních. Zakládala jsem si na tom, aby každý oděv byl unikátní, tedy neopakovatelný. Ani dva z více než tří tisícovek těch, kteří mou batiku nosí, nemjí navzájem stejný oděv z mé dílny. Jedinou vyjímku tvořily speciální hromadné batiky, kdy zájemce výslovně požadoval stejná trika (např. 15 stejných triček pro lyžaře:-). Ovšem nikdy už se kombinace z těch 15ti stejných nikde jinde nezopakuje.

.
.
 
 
Batika Markéta Vydrová AtelierUlita
 
Máte-li zájem dozvědět se více, napiště mi.
.
 
 

 

.

.

Trička a další oděvy jsem nejen batikovalai, ale dotvářela je také malováním, což bývá samozřejmě běžné a spousta výtvarníků dále zpracovává oděvy i tímto způsobem. Nic mi ovšem nikdy neříkaly kočičky, stříkané přes šablonku savem, které si mohou udělat i děti v družině. Savo jsem používala zcela jiným, vlastním způsobem a především tak, aby se vaše oděvy nikdy nerozpadly. Můžete sami posoudit, zda se Vám líbí můj styl. Omlouvám se všem, kteří vyhledávají družinářskou tvorbu typu "roztomilé želvičky, kočičky a žirafky". To u mě nenajdete:-)

Spíš něco takového:

Batika Markéta Vydrová AtelierUlita