Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vážení návštěvníci, zde můžete dle vlastního uvážení vložit komentář. Prosím, abyste se zaměřili jen na komentáře striktně se týkající obsahu těchto stránek a vyjádření se k němu, nebo na případné dotazy, související s mou prací. Jakékoli reklamní, neslušné, nebo obsahově pokleslé či jinak primitivní či nevhodné komentáře budou aministrátorem odstraněny. Nezaměňujte prosím tuto návštěvní knihu s chatem.

Děkuji za pochopení i za Váš příspěvek

.

Obrazek

kniha návštěv založena 14.6.2008

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

RE: dotaz

(Markéta, 4. 11. 2010 8:26)

Dobrý den, já už batiku nedělám, dělala jsem trošku ještě předloni, ale kvůli pracovnímu vytížení ve své profesi mi už na batiku nezbývá čas:-)Věnuji se naplno ilustrování knih a batika byla jen tak něco na okraj, i když jsem ji jednu dobu dělala hodně. Omlouvám se, že Vám s kalhotami nepomohu, nebatikuji už ani pro sebe:-))
www.marketavydrova.cz

Dotaz

(David, 4. 11. 2010 7:41)

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat... když bych měl kalhoty a chtěl bych na nich udělat batiku, je možné tu práci zadat Vám, nebo děláte pouze své věci? Díky za odpověď

RE: dotaz s pochvalou

(Markéta, 28. 7. 2010 11:25)

Moc děkuji za opravdu milou pochvalu:-))
Bohužel jsem letos byla a stále ještě tak nějak jsem dost nemocná a proto jsem nic nenabatikovala. Tak ráda bych Vás utěšila nějakým krásným tričkem, bohužel můj zdravotní stav tomu není nakloněn. Takže nejdříve za rok, na festivalech v Náměšti nad Oslavou a v Telči. Fakt mě to moc mrzí, ale bacily si nedají poroučet, nedají se dokonce ani nabatikovat:-)
Mějte se pěkně a jestli vydržíte, tak příští rok se mi snad podaří Vás krásně obléknout do nového:-)
Hezké léto přeje Markéta

dotaz s pochvalou

(Jirka Krtek, 28. 7. 2010 11:18)

Milá Markéto.
Moc rádi bychom nosili Vaše krásná a pozitivní
umělecká dílka na sobě. Co pro to můžeme udělat, aby tomu tak bylo. Prodáváte? A kde na Vás "narazíme"?
Jste pro nás BEZKONKURENČNÍ šikula.... J+J

***pro Áju

(markéta, 16. 4. 2009 13:38)

Klidně míchejte! Já míchám všechno a není problém:-) Přeji úspěšné malování a moc zdravím. markéta

Dotaz - Markéta

(Aja, 16. 4. 2009 13:25)

Zdravím všechny šikulky,
chtěla bych se zeptat na Vaši zkušenost s mícháním barev na textil různých značek. Konkrétně Nerchau a Marabu. Co vznikne např. po smíchání Nerchau na tmavý textil a obyčejné Marabu? Zatím nemám s malováním na textil žádné zkušenosti. Dnes jsem si koupila 2 barvičky od Marabu a už se těším na zkoušku.
Díky za Váš čas Aja

***pro Andreu

(markéta, 20. 3. 2009 21:32)

také pěkný den,

je to v podstatě tak, jak říkáte. nebezpečí tkví ve vyhoření látky, pokud není dost vlhká a je tam dlouho, takže vyschne a začne se pálit. Takže: namočit, posypat solí (nebo namočit ve slané vodě), posypat či pomalovat barvou a pak v mikrovlnce klidně na plný výkon, ale minutku. Prostě aby se to hóóódně moc zahřálo. Fixace probíhá teplem a solí, takže to stačí:-). Mám s tím výborné zkušenosti a nevypírá se to. Prostě Vás látka musí pálit, když ji budete vytahovat. Nebo to můžete nechat projet jednou, nechat zchládnout zabalené a znovu (kolikrát chcete):-)Přeji hezké batikování a zdravím. Mrkéta

Batika v mikrovlnke

(Andrea, 20. 3. 2009 18:22)

Prajem pekný deň, minule na jednom stretnutí som sa dozvedela o batikovani v mikrovlnke, kde sa klasicky pripravené, namaľované tričko vloží do mikroténového sáčku a nemusí sa to variť v hrnci s farbou a vodou..je to podstatne rýchlejšie.Žiaľ tento postup mi bol len sprostredkovaný a videla som už hotové dielka a žasla som, že to môže ísť aj takto.Myslím že stačila 1 minúta a výkon 1000 W..no niesom si istá.
Neviete náhodou o tomto niečo viac?Vďaka

***pro Máru

(markéta, 19. 3. 2009 8:04)

Hezký den, používám hodně značek, ale nejčstěji Nerchau a Marabu. Barvy je potřeba si i malinko přiředit, pokud jsou moc husté, aby netvořily krustu. Plochy si vybatikuji, málokdy se stane, že bych je vybarvovala, spíš dopracovávám detaily, nebo dělám lineární malby, či lehké stínování. Takže mě to praskání moc netrápí, protože u linií je to jen tu a tam a nějak to nevadí. Jednak se to moc nestává a jednak i pokud náhodou ano, tak nějak to k tomu patří a líbí se mi to:-) báječné jsou i fixy na textil,překrýváním vytvářím různé odstíny a dá se s nimi i báječně úplně do ztracena stínovat. Je třeba je pak zažehlit. Takže přeji radostné tvoření a báječné výsledky!
Markéta
www.ilustrace-marketa-vydrova.estranky.cz

dotaz

(Mára, 18. 3. 2009 17:15)

Dobrý den.Chtěla bych se Vás zeptat, jakou značku barev na textil(k malbě) používáte.Také se snažím malovat na textil,ale barvy vždy vytvoří vrstvu,která časem popraská.jinak se mi vaše díla velice líbí,jen tak dál:)

***odpověď pro paní Hanku

(Markéta, 11. 9. 2008 8:00)

Milá Hanko,

díky za hezký vzkaz. To je zajímavé, jak je všechno propojené, protože věřím tomu, že jsem si Vás přivolala. Včera dopoledne totiž jsem si vzpoměla zrovna na Vás a Vaše tričko a říkala jsem si...jestlipak je nosíte:-) Jsem moc ráda, že ano a že Vám i okolí dělá radost. Můžete mi někdy poslat fotečku v tričku...dám Vás na web. Chystám se totiž založit galerii pro nositele. Jen musím počkat, až se mi to nashromáždí. Tak pokud budete mít čas a chuť, pošlete někdy foto na můj mail (v kontaktech). Díky, mějte se krásně a přeji hodně veselých zážitků s tričkem i bez trička:-)
Srdečně zdraví Markéta

růžový brouček se má dobře :-)

(Hanka Kopřivová, 10. 9. 2008 22:31)

Dobrý večer Markéto, zrovna jsem z tašky, kterou jsem měla letos v Telči, vytáhla Vaši vizitku a dostala se na Vaše krásné stránky - i ty ilustrátorské... Moc Vás zdraví a hodně dalších krásných obrázků přeje hrdá majitelka modrého trička s perfektním růžovým broučkem (co každého rozesměje, takže já už se nemusím tak snažit)z Frýdku-Místku.

P.S. pobavilo mě a docela dojalo, jak Vás mrzelo, že jste mě v něm neviděla... ale já fakt spěchala, měli jsme pak brzo koncert. Hanka

***odpověď pro Marušku

(markéta, 25. 8. 2008 12:35)

Milá Maruško,

děkuji Vám za pochvalu:-)Tohle tričko, které se Vám líbí, je dělané vázanou batikou, ale je velmi nesnadné zde vysvětlit jak, protože není vázáno úplně obvyklým způsobem, musí se speciálně poskládat a to tak, aby vše, co chcete mít nabatikované, zůstalo z vnější strany. To Vám určitě neříkám nic nového, ale sklad je složitý, že bych jej těžko popsala slovně. Asi nezbyde, než abyste učinila pokus. Chce to mít velmi dobrou představivost. Když batikuji, vymyslím do detailu, jak bude tričko vypadat a pak musím přesně vymyslet jak je složit, abych toho docílila. Je pravda, že dobu pokusů už mám pár let za sebou, postupem času přesně zjistíte, jak na to:-), aby vyšlo přesně to, co chcete. Tady k tomu tričku se dá říct snad jen to, že si je musíte položit "břichem" na stůl a pak je smotat do zad v požadovaném tvaru. Pak zavázat a je to:-) Popravdě...mám své vlastní metody a know-how, lety pracně vybudované, takže se přiznám, že pokud jde o radu, ráda poskytnu takovou, která se týká obecně dostupných a známých metod, ale takové ty moje speciálky a vychytávky, které nikdo nezná, si tak trochu žárlivě střežím:-) Snad mi to ostatní prominou. Mějte se pěkně a přeji úspěšné batikování. Srdečně zdraví Markéta

Dotaz

(Maruška, 25. 8. 2008 12:09)

Milá Markétko,
musím opravdu pochválit vaši práci! Jestli jste si dala za cíl originalitu a estetiku, tak se vám to určitě povedlo! Taky mám ráda a baví mě různé pokusy s batikou, ikdyž ve vašem případě bych to už slovem "pokusy" nenazvala. Hledala jsem tady inspiraci, pro batiku mého oblíbeného bílého trička, které jsem si zašpinila rezí. Velice mě zaujala fotka růžového trička ( https://batika-atelierulita.estranky.cz/fotoalbum/01-batikovana-tricka-damska/batika-tricka-damska/35 ). Mohla byste mi prosím prozradit, jak docílit takového výtvoru? Je to klasická batika se sypanou a nebo se savem???
Děkuji moc a posílám pozdrav!
Maruška

***odpověď pro paní Ester

(Markéta, 11. 8. 2008 12:21)

Milá paní Ester,

děkuji za Váš milý vzkaz...pamatuji se na Vaši rodinku:-). Pozdravujte všechny ode mě a když budete chtít, ráda Vám vytvořím i něco na zakázku, stačí, když napíšete. Mějte se pěkně a na shledanou příští rok v Telči. Srdečně zdraví Markéta Vydrová

krásná práce

(Ester, 9. 8. 2008 15:27)

Milá paní Vydrová!
Chci Vás pozdravit a zároveň Vám poděkovat za krásnou práci!!! Měla jsem tu čest se s Vámi setkat osobně i v Telči a vidět Vaši batiku a malování na textil osobně. Moc Vám fandím a přeji hodně dalších krásných obrázků a věcí!
S pozdravem Ester (se třemi dětmi a manželem s batikovanými trenýrkami :o)) )

***ještě pro Evu

(Markéta, 16. 7. 2008 11:15)

:-)))omlouvám se, nasekala jsem tam spoustu chyb. Zrovna totiž na mě mluvila dcerka:-), ale myslím, že je z toho jasné, že bych ráda viděla fotečky vašich výtvorů:-) Ještě jednou zdravím. M.

***odpověď pro Evu

(Markéta, 16. 7. 2008 11:13)

Milá Evo, tak to moc přeji šikovné ruce, hodně fantazie a pak velikou radost z podařených modelů:-) Když budou fptky, můžetze mi je poslat na mejlík:-) (je v kontaktech). Jsem zvědavá, jak se Vám to podaří.

Hezký den a zdravím. Markéta

děkuji za radu

(Eva, 14. 7. 2008 10:18)

Milá Markéto, děkuji za radu. Hned se vrhnu na procvičování. Právě barvím s dcerami trička a tak vyzkoušíme tvoji radu a budeme malovat i savem:-). Fakt jsem zvědavá na výsledek. Ráda si však zkouším pro mně nové věci, tak jdem na to. Přeji pěkný den a ještě jednou díky. ET

***odpověď pro Evu

(markéta, 9. 7. 2008 10:39)

Milá Evo, díky za tvá milá slova. Každý výtvarník má svá know-how, která neprozrazuje, ale zrovna tohle žádné tajemství není:-) a ráda poradím. vezmi si na to přiostřenou špejli. Pak už je to jenom o zručnosti a zkušenosti. Špejli sice savo postupně sežere, ale nemrzí to tolik, jako když sežere dobrý štětec:-)Vezmeš si prostě novou, ale jedna vydrží poměrně dlouho, navíc se pak už malováním po tričkách přiostřuje sama. měj se pěkně a přeji hodně tvůrčívh nápadů a uspěšné malování. Zdraví Markéta